Op. Dr. Volkan Kınaş ile Kilolarına Yeniden Savaş Açtı

1691
op_dr_volkan_kinas_ile_kilolarina_yeniden_savas_acti

5 yıl önce obezite cerrahisi olan ancak istediği kiloyu veremeyip aksine kilo alan Iraklı hasta Op. Dr. Volkan Kınaş ile kilolarına yeniden savaş açtı. 

Op. Dr. Volkan Kınaş yurt içi ve yurt dışından gelen hastaların derdine derman olmaya devam ediyor. 5 yıl önce obezite cerrahisi olan ve kilo vermek yerine alan Iraklı hasta Op. Dr. Volkan Kınaş‘a başvurdu.Revizyon cerrahisi uygulanan hasta 2 gün içerisinde taburcu edildi. 

REVİZYON CERRAHİSİ NEDİR? 

Obezite ameliyatlarının tamamında düşük de olsa tekrar kilo alma ihtimali vardır. Bu hastalara ikinci bir cerrahi işlem uygulanarak tekrar aldılarsa aldıkları kiloyu vermeleri, kilo vermeleri durmuşsa tekrar kilo vermenin başlaması sağlanabilir. İkincil olarak uygulanan bu işlemlerin tamamına revizyon cerrahisi denir.

GELDİĞİNDE 165 KİLOYDU 

Hastanın başvurduğunda 165 kilo olduğunu dile getiren Op. Dr. Volkan Kınaş, “Hastamız daha önce obezite cerrahisine başvurmuş ancak istenilen sonucu elde edememiş. Kendisi bize başvurdu. 1 hafta önce revizyon cerrahisi uygulayarak 2 gün sonunda taburcu ettik. Gerçekleştiren ameliyat ve doğru beslenme ile kendisini fazla kilolarından kurtararak daha sağlıklı bir hayata kavuşturacağız. Obezite tedavisi olan bir hastalıktır” ifadelerini kullandı.